محل تبلیغات شما

کاظم میکائیلی در گفت وگو با خبرنگار شهری و رفاهیخبرگزاری فارسدر رابطه با انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت گفت: اگر در این انتقال مباحث مجلس را در نظر بگیریم مهمترین تاکید موافقان این طرح این است که تصمیم گیری در یک نقطه جمع شود. تصمیم گیری برای مردم یکسان باشد و همسو شود.

وی ادامه داد: اما در همه جای دنیا وقتی می خواهند تصمیم گیری کنند تضاد منافع تصمیم گیران را مدنظر قرار می دهند. یعنی فردی که تصمیم گیری می کند نباید منفعت فردی یا گروهی داشته باشد.

میکائیلی گفت: این در حالی است که در ساختار وزارت بهداشت که بزرگترین ارائه کننده خدمات در کشور است درآمد زایی اتفاق می افتد یعنی از دیدگاه آنها هر خدمتی که ارائه می شود هرچقدر بیشتر ارائه شود درآمد پزشک و بیمارستان بیشتر می شود.

سرپرست دفتر بیمه های سلامت و دبیرخانه شورای عالی بیمه ادامه داد: اما در سوی دیگر این عملکرد وزارت بهداشت برای دولت و بیمه ها هزینه است یعنی ما به دنبال این هستیم هزینه ها را کم کنیم اما وزارت بهداشت به دنبال افزایش درآمدهایش است.

وی اظهار کرد: بنابراین اگر این موضوع را از این 2 دیدگاه ببینیم برای اینکه تصمیم گیری در یک نقطه جمع شود باید تضاد منافع از بین برود و چون تصمیم گیری در حوزه هزینه ای خواهد رفت مسلماً هزینه های مردم بیشتر خواهد شد.

میکائیلی افزود: البته اگر وزارت بهداشتی داشته باشیم که تصمیم گیری در فضای غیر از ارائه کننده خدمت باشد مانند تمام دنیا وزیر بهداشت، پزشک نباشد، یک اقتصاددان یا تمدار باشد و معاونان آنها همینطور شاید توجیه داشته باشد که شورای عالی بیمه منتقل شود. اکنون در حوزه وزارت بهداشت هیچ معاون وزیری نداریم که متخصص و فوق تخصص نباشد.

سرپرست دفتر بیمه های سلامت و دبیرخانه شورای عالی بیمه گفت: این مسائل است که در انتقال شورای عالی بیمه مشکل ایجاد می کند و الا اینکه تصمیم گیری در یکجا باشد را همه با آن موافقند اما نگرانیم انتقال آن به وزارت بهداشت به دلیل اینکه سودآوری برای صاحبان این سازمان دارد جبرانی سخت داشته باشد و مردم در این زمینه دچار آسیب شده و متضرر شوند.

شروع دوباره فعالیت کمیته های پیگیری مطالبات پرستاری در کشور

صحبت های دبیرکل خانه پرستار درکانال تلگرام اعتراض سراسری پرستاران (قانون تعرفه گذاری)

پرستاری کشور هرگز زیر بار زور گویی، قلدر مابی و سیاست های حاکم بر وزرات بهداشت نخواهد رفت

تصمیم ,بیمه ,گیری ,وزارت ,بهداشت ,شورای ,تصمیم گیری ,وزارت بهداشت ,شورای عالی ,عالی بیمه ,گیری در

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
planenarba میراکس# معجزه آسا upnama2019 فروش فلزیاب دست دوم و نو فانوس رایانه بهترین آهنگ های پیشواز cosmetics لینکدونی تلگرام باربری میرداماد فروش انواع پرشر سوئيچ اورجينال